מדי מים לקריאה מרחוק (קר"מ)

מי שיקמה השיקה מערכת חדשה לקריאה מרחוק של מדי המים, הכוללת יכולות טכנולוגיות מתקדמות של מדידה ובקרה.

קריאת המדים מתבצעת על ידי אנטנות מרכזיות המשדרות אחת ל-5 שעות את נתוני צריכת המים למערכת בקרה ממוחשבת ומשוכללת. הטמעת המערכת מתבצעת בשלבים ובמסגרתם תיפרש מערכת רדיו ויותקנו מדי מים חכמים ברחבי הערים חולון, אור יהודה, אזור ובית דגן.

התקנה

התקנת המערכת במבנים קיימים אינה כרוכה בתשלום מצד הצרכן.

יתרונות המערכת

  • המערכת מייתרת את הצורך בגישה פיזית ובדיקה של המדים.
  • קבלת חשבון מים מדויק.
  • קבלת מידע דיגיטלי על צריכת המים לטובת שימוש מושכל וחסכוני במים.
  • קבלת התראות לגבי צריכת מים מוגברת, זיהוי מוקדם של נזילות סמויות או גלויות.
  • קבלת התראות בשל חשש לשיבוש מדידה עקב חבלה או תקלה במד המים.

זיהוי צריכת מים חריגה / נזילה

מערכת הקר"מ מאפשרת זיהוי צריכות מים חריגות או חשש לנזילות בזמן אמת. הקריטריון לזיהוי חשש לנזילה באמצעות המערכת במד מים משויך, הינו צריכה רציפה של מים לאורך יממה ללא הפסקה בזרימת המים בספיקה מינימלית של 30 ליטר/שעה. במקרה זה תישלח ללקוח התראה בדוא"ל וב- sms אודות החשש לנזילה.

מדי המים שיותקנו לכלל התושבים הינם מסוג MA-MV תוצרת מדי ורד, מדים אלו כשרים לשימוש בשבת אשר פותחו בתיאום ובהנחיית המכון הטכנולוגי להלכה "צומת" בראשות הרב מנחם פרל ורבנים נוספים.
התאגיד מתואם ואף קיבל את אישורי הרבנים הראשיים הארבעת הרשויות להתקנת המדים בכשרויות אלו.

במקרה של התקנת מד גלאט הכולל מנגנון להשבתה מחלטת של הפעילות החשמלית בימי מנוחה, לא יישלחו התראות על חשש לנזילה ככל והן יאותרו במהלך ימי המנוחה.
התקנת מד גלאט מבוצעת בהתאם לבקשת לקוח ולאחר קבלת הודעה מאיתנו על מועד ההחלפה המתוכנן, ואינה כרוכה בעלות.
לצורך התקנת מד גלאט של משמרת השבת יש להגיש בקשה להתקנת מד מים לקריאה מרחוק עם כשרות מהודרת, למעבר לטופס לחץ כאן.

כיצג עובדת מערכת קר"מ?

מערכת הקר"מ מורכבת ממוני מים חכמים ורכזות שקולטות את האותות ומעבירות אותם למערכת המחשוב המרכזית. המערכת עושה שימוש בטכנולוגית רדיו RF המאפשרת העברת מידע רב בעצמה מאד נמוכה, וזאת בשונה מהטכנולוגיה הסלולרית שעושה שימוש בפס רחב לצורך העברת שיחות קול ותמונות ווידאו. מונה המים שנמצא מחוץ לבית שלנו, משדר למשך כ 3 אלפיות השנייה, וניזון מסוללת אצבע אחת לא נטענת למשך 10 שנים! עובדה זו ממחישה היטב את עצמת השידור הנמוכה, וניתן להשוות אותה לשלט הרכב שלנו.
הרכזות משמשות לקליטת האותות, והאנטנה שלהן אינה משדרת אלא משמשת לקליטה בלבד (בניגוד לאנטנות הסלולר והווייפיי לדוגמה). בתוך הרכזת יש מודם סלולרי סטנדרטי, שמעביר את המידע המועט שנאסף, מספר פעמים ביום למערכת המחשוב. הרכזות מותקנות על מתקנים ציבוריים ומספרן מועט ביותר.

מסמכים מצורפים