תאגיד "מי שיקמה" חידש את קו הביוב הזורם מהשער הדרומי של בסיס תל השומר

קו הביוב הזורם מבסיס תל השומר לכיוון משטרת מסובים סבל מפריצות ביוב רבות בעקבות חדירת שורשים של עצי האקליפטוס במקום וכן עקב גילו.
פריצות ביוב אלו זרמו לתוך מובל הביוב שחוצה את אור יהודה עד לרחוב הגליל בעיר.
עלות שיקום הקו כ- 250 אלף ₪

למרות ששטח זה אינו מצוי תחת השטח המוניציפלי של אור יהודה, הוחלט בתאגיד לשקם את הקו מאחר ותושבי העיר סבלו לאורך השנים מפריצות הביוב הרבות שזרמו מבסיס תל השומר.

טרם ביצוע העבודה ומאחר ונמצא כי בתוך אחת משוחות הביוב צמח עץ שלם אשר חסם את זרימת הביוב ולאורך הקו חדרו שורשים רבים, היה צורך לחתוך את העץ ולנקות את הקו מהשורשים ומהמגבונים שנתקעו בו. ניקוי הקו מהשורשים בוצע באמצעות רובוט מיוחד אשר עבד לאורך הקו במשך שבוע ימים עד שהוסרו כל השורשים והקו היה נקי.

בשל המורכבות שבהחלפת הקו אשר עובר בתוך חורשת אקליפטוסים, הוחלט בתאגיד לשקם את צנרת הביוב באמצעות שיטת השירוול, שבאמצעותה מחדירים שרוול פולימרי מיוחד המוחדר לאורך הצינור כשהוא מתלבש מבפנים ונצמד לדפנות הצנרת הקיימת, כל זה מתרחש ללא חפירה וללא הפרעה לחיים השוטפים.

לדברי מנכ"ל התאגיד מר' אריק מולה "לצינור החדש יש יתרונות בולטים בהיותו גמיש ובעל עמידות מוכחת מפני לחצים, תזוזות אדמה וחדירת שורשים, בנוסף חידשנו גם את כל השוחות לאורך הקו ואטמנו אותם מפני חדירת עצים ושורשים. העבודה בוצעה ללא חפירה וחסכה את הצורך בפגיעה בעצים ובחורשה הוותיקה שישנה במקום. חשוב לי לציין, כי למרות ששטח זה אינו נמצא תחת אחריותו של התאגיד, בחרנו לקחת את הפרויקט על עצמנו בכדי לשפר את איכות החיים של התושבים שסבלו במשך שנים מפריצות ביוב אלו וזאת מתוך רצון לסייע ולהטיב עם תושבי העיר".

ראש העיר, עו"ד ליאת שוחט, הוסיפה: "אני מודה לאנשי התאגיד, ובראשם למנכ"ל אריק מולה, על כך שנרתם לטפל בבעיה כואבת שממנה סבלו במשך שנים תושבי אור יהודה. אני בטוחה ששיתוף הפעולה בין עיריית אור יהודה לתאגיד מי שיקמה יניב פרויקטים נוספים שישרתו את תושבי העיר וישפרו את חייהם".