מה נשמע בממלכת שיקמה

פרויקט חינוך והסברה בגנים ובבתי הספר בנושא מניעת סתימות ביוב ושמירה על איכות הסביבה

השלכת מגבונים לחים לאסלה מזיקה לסביבה, בניגוד לניר הטואלט שמתפרק במים המגבונים הלחים אינם מתכלים וגורמים לסתימות בצנרת הביוב של הבניין, למפגעי ריח ולדליפות בצנרת הביוב העירונית. הביוב אשר פורץ לסביבה, נושא עמו חיידקים ווירוסים נושאי מחלות, העלולים לסכן את בריאותנו ולזהם את מי השתייה וחופי הרחצה.

בכדי לנסות ולמזער את התופעה, הוחלט בתאגיד לעשות מעשה, ובשיתוף עם תיאטרון חולון והסטודיו לאמנויות הבמה של תיאטרון חולון, הפיקו את ההצגה "מה נשמע בממלכת שיקמה?"

באנר פרסומי לשמירה על הסביבה

ההצגה נכתבה על-ידי חמוטל בן זאב עפרון, בוימה על-ידי ערן בן זאב כאשר על המוסיקה מנצח דורי בן זאב ותבוצע על ידי שחקנים בוגרי הסטודיו לאומנויות הבמה בתיאטרון חולון. ההצגה המיועדת לילדי הגנים ולתלמידי בתי הספר עד כיתות ג', והיא מסבירה בשפה ציורית וחינוכית את המסלול אשר עובר המגבון בצנרת הביוב ואת הבעיות הסביבתיות אשר הוא גורם בדרך. ההצגה הינה נודדת ותגיע לכל גני החובה והתת חובה וכן לכיתות א'- ג' בערים חולון, אור יהודה, בית דגן ואזור.

אנו בהנהלת מי שיקמה מאמינים כי שינוי הרגלי התנהגות צריך להנחיל בגיל צעיר, לכן פנינו לקהל הילדים בתקווה שאלה יביאו את הבשורה למשפחה הקרובה והמורחבת. אנו מקווים כי כמו שקמפיינים רבים התחילו עם הגיל הרך וזכו להצלחה רבה גם קמפיין זה יחלחל ויסייע למגר את התופעה ובכך נחסוך את הנזקים הכלכליים והסביבתיים.

ג'ינגל ההצגה:
"ילדה אל תשכחי, ילד אל תשכח
תמיד לזרוק מגבונים לפח
לה לה לה לה לה
מגבונים לא לאסלה!
לה לה לה לה לה לה
מגבונים לא לאסלה!"

 

בנוסף להצגה התאגיד הכין מיצג סביבתי נודד המוצב בבתי ספר ירוקים ומקדמי איכות סביבה

המיצג הינו מסגרת מלבנית הבנויה מצינורות ביוב, אשר בתוך הצינורות הוצבו 18 עמדות בהם ניתן לצפות באמצעות משקפות תלת מימד בתמונות סביבתיות. מטרת המיצג להנגיש את צנרת הביוב בצורתה הנקייה אל הילדים. 

המיצג הנודד