יום המעשים הטובים 2016

המנכ"ל ועובדי תאגיד מי שיקמה, בחרו ביום "מעשים טובים" ליום בו תחל פעילותו ההתנדבותית בבית "להיות" בחולון, פעילות שתמשיך לאורך השנה.

בית "להיות" – לטיפוח תודעת השואה ולקחיה הינו, מרכז חינוכי לתלמידים,  קבוצות ובמסגרת הפעילות החינוכית הם נפגשים עם  ניצול/שורד שואה ושומעים את עדותו.
הבית  הינו  בית חם עבור ניצולי ושורדי שואה הנהנים ממגוון חוגים, סדנאות, הרצאות ופעילויות  בין דוריות עם נוער וקבוצות בבוקר ו/או אחה"צ.  
במסגרת הפעילות הגיעו עובדי התאגיד ביום שלישי בבוקר לבית "להיות" והכינו לניצולים ארוחת בוקר מפנקת, לאחר מכן הכינו עמם משלוחי מנות ומסכות אשר הניצולים לקחו עמם הביתה.

במקביל לפעילויות אלו,   עובדי התאגיד התחלקו למספר קבוצות:

קבוצת הגינה:  ניכשו עשבים, ניקו את הערוגות, הכינו את האדמה לשתילת פרחים חדשים, קבלן מטעם התאגיד תיקן פיצוץ מים בצינור הגינה ועוד. קבוצת השיפוצים:  צבעו וחידשו את חדר הזיכרון המכיל כ-200 תמונות של הנספים בשואה  - יקירי משפחות השורדים  וניצולי השואה.   

 

אריק מולה מנכ"ל התאגיד,  ציין כי "אנו בתאגיד רואים חשיבות עליונה בהעמקת הקשר עם הקהילה ובקידום פרויקטים העוסקים בתרומה לקהילה. פעילות זו מצטרפת לפעילות התנדבותית נוספת שאנו עושים במסגרת פעילות חינוכית בגנים ובבתי הספר למניעת השלכת מגבונים לחים לאסלה".

רו"ח   זהר נוימרק יו"ר הדירקטוריון הוסיף " אני גאה בעובדי התאגיד על תרומתם ביום זה ועל החלטתם לאמץ את  בית "להיות" לאורך כל השנה, כל יוזמה והתארגנות מטעמם למען הקהילה בה אנחנו פועלים מבורכת ותקבל את תמכתי ועזרתי".

אופירה שלוסברג מנהלת בית "להיות" הודתה בהתרגשות רבה לעובדי התאגיד ולעומדים בראשה,  אריק מולה המנכ"ל וזהר נוימרק יו"ר הדירקטוריון :  "בשם    חברי בית "להיות" אני מבקשת להודות מקרב לב לעובדי התאגיד על התגייסותם כולם כאחד בהמון אהבה, רצון טוב ורגישות רבה. עובדי התאגיד בעשייתם הברוכה קיימו את בקשתם של חברי בית "להיות" כפי שציוו  ב "מגילת החיים": ...."היו בני אדם מוסריים, עשו רק מעשים טובים, שמרו על המסורת ומדינת ישראל   וחיו בה למען עתיד של חיים שקטים בעולם..."